Perustajaosakkaat

Koljonen Timo

Timo Koljonen

hallituksen puheenjohtaja
arkkitehti
ARK 1101, YKS 343
FISE AA, PV
m. 044 777 1022
timo.koljonen@linja-arkkitehdit.fi

Niskasaari Ville

Ville Niskasaari

toimitusjohtaja, hallituksen jäsen
arkkitehti SAFA
ARK 1111, YKS 627
FISE AA, PV
m. 044 777 1021
ville.niskasaari@linja-arkkitehdit.fi

Paajanen Esa

Esa Paajanen

hallituksen jäsen
arkkitehti SAFA
ARK 940, YKS 418
FISE AA, PV
m. 044 777 1023
esa.paajanen@linja-arkkitehdit.fi

 

Osakkaat

Kallio-Koski Jaakko

Jaakko Kallio-Koski

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1603, YKS 584
FISE V+
m. 044 777 1030
jaakko.kallio-koski@linja-arkkitehdit.fi

Kujanpää Juha

Juha Kujanpää

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1591
FISE V+
m. 044 777 1028
juha.kujanpaa@linja-arkkitehdit.fi

Makkonen Markus

Markus Makkonen

osakas, yksikön johtaja Helsinki
arkkitehti SAFA
m. 044 777 1032
markus.makkonen@linja-arkkitehdit.fi

Niinimaa Juha-Pekka

Juha-Pekka Niinimaa

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1587
FISE PV
m. 044 777 1029
juha-pekka.niinimaa@linja-arkkitehdit.fi

 

Ollila Niko

Niko Ollila

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti
ARK 1421
FISE PV
m. 044 777 1041
niko.ollila@linja-arkkitehdit.fi

Tommila Tapani

Tapani Tommila

osakas, yksikön johtaja Jyväskylä
arkkitehti SAFA
YKS 638
m. 044 777 1074
tapani.tommila@linja-arkkitehdit.fi

Henkilökunta

Anttila Marja

Marja Anttila

johdon assistentti
sihteeri
p. 08 311 3710
marja.anttila@linja-arkkitehdit.fi

Eteläniemi Evis

Evis Eteläniemi

arkkitehti
m. 044 777 1069
evis.etelaniemi@linja-arkkitehdit.fi

Hauska Netta

Netta Hauska

rakennusarkkitehtiopiskelija
p. 08 311 3710
netta.hauska@linja-arkkitehdit.fi

Inkala Joni

Joni Inkala

arkkitehti yo
m. 044 777 1064
joni.inkala@linja-arkkitehdit.fi

Johansson Valtteri

Valtteri Johansson

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
valtteri.johansson@linja-arkkitehdit.fi

Juvonen Jutta

Jutta Juvonen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1044
jutta.juvonen@linja-arkkitehdit.fi

Järventausta Heini

Heini Järventausta

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
heini.jarventausta@linja-arkkitehdit.fi

Jääskeläinen Maija

Maija Jääskeläinen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1026
maija.jaaskelainen@linja-arkkitehdit.fi

Kallio-Koski Jaakko

Jaakko Kallio-Koski

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1603, YKS 584
FISE V+
m. 044 777 1030
jaakko.kallio-koski@linja-arkkitehdit.fi

Kalliokoski Sanna

Sanna Kalliokoski

sisustusarkkitehti SIO
m. 044 777 1078
sanna.kalliokoski@linja-arkkitehdit.fi

Kariniemi Marjut

Marjut Kariniemi

rakennusarkkitehti
suunnitteluassistentti
m. 044 777 1104
marjut.kariniemi@linja-arkkitehdit.fi

Karppinen Millamari

Millamari Karppinen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
millamari.karppinen@linja-arkkitehdit.fi

Kivimäki Piritta

Piritta Kivimäki

ympäristösuunnittelija
hortonomi
m. 044 777 1038
piritta.kivimaki@linja-arkkitehdit.fi

Koponen Leena

Leena Koponen

sisustusarkkitehti SIO
m. 044 777 1036
leena.koponen@linja-arkkitehdit.fi

Kortet Anu

Anu Kortet

arkkitehti
m. 044 777 1063
anu.kortet@linja-arkkitehdit.fi

Kujala Panu-Petteri

Panu-Petteri Kujala

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
panu-petteri.kujala@linja-arkkitehdit.fi

Kujanpää Juha

Juha Kujanpää

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1591
FISE V+
m. 044 777 1028
juha.kujanpaa@linja-arkkitehdit.fi

Kuusiniva Anne-Marie

Anne-Marie Kuusiniva

ympäristösuunnittelija
hortonomi
m. 044 777 1070
anne-marie.kuusiniva@linja-arkkitehdit.fi

Kärkkäinen Jani

Jani Kärkkäinen

tietotekniikan opiskelija
p. 08 311 3710
jani.karkkainen@linja-arkkitehdit.fi

Leppänen Venla

Venla Leppänen

arkkitehti
m. 044 777 1072
venla.leppanen@linja-arkkitehdit.fi

Lindgren Taina

Taina Lindgren

arkkitehti
m. 044 777 1087
taina.lindgren@linja-arkkitehdit.fi

Makkonen Markus

Markus Makkonen

osakas, yksikön johtaja Helsinki
arkkitehti SAFA
m. 044 777 1032
markus.makkonen@linja-arkkitehdit.fi

Markkanen Aki

Aki Markkanen

arkkitehti SAFA
p. 08 311 3710
aki.markkanen@linja-arkkitehdit.fi

Miettinen Marika

Marika Miettinen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1102
marika.miettinen@linja-arkkitehdit.fi

Mikkonen Anna

Anna Mikkonen

arkkitehti
p. 08 311 3710
anna.mikkonen@linja-arkkitehdit.fi

Murtonen Niina

Niina Murtonen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1076
niina.murtonen@linja-arkkitehdit.fi

Mäkitalo Karin

Karin Mäkitalo

sisustusarkkitehti
p. 08 311 3710
karin.makitalo@linja-arkkitehdit.fi

Nakane Masahide

Masahide Nakane

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1079
masahide.nakane@linja-arkkitehdit.fi

Nieminen Elina

Elina Nieminen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
elina.nieminen@linja-arkkitehdit.fi

Niinimaa Juha-Pekka

Juha-Pekka Niinimaa

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1587
FISE PV
m. 044 777 1029
juha-pekka.niinimaa@linja-arkkitehdit.fi

 

Oikarinen Tiina

Tiina Oikarinen

suunnitteluassistentti
p. 08 311 3710
tiina.oikarinen@linja-arkkitehdit.fi

Ojala Juho

Juho Ojala

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
juho.ojala@linja-arkkitehdit.fi

Ollila Niko

Niko Ollila

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti
ARK 1421
FISE PV
m. 044 777 1041
niko.ollila@linja-arkkitehdit.fi

Paaso Joni

Joni Paaso

arkkitehti yo
m. 044 777 1065
joni.paaso@linja-arkkitehdit.fi

Paasonen Tiina

Tiina Paasonen

rakennusarkkitehti
m. 044 777 1073
tiina.paasonen@linja-arkkitehdit.fi

Pajukko Juuso

Juuso Pajukko

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
juuso.pajukko@linja-arkkitehdit.fi

Pallari Toni

Toni Pallari

arkkitehti
m. 044 777 1066
toni.pallari@linja-arkkitehdit.fi

Pelkonen Esko

Esko Pelkonen

rakennusarkkitehti
m. 044 777 1080
esko.pelkonen@linja-arkkitehdit.fi

Rankka Jenny

Jenny Rankka

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1034
jenny.rankka@linja-arkkitehdit.fi

Ranta Veli-Pekka

Veli-Pekka Ranta

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1039
veli-pekka.ranta@linja-arkkitehdit.fi

Rasivirta Meeri

Meeri Rasivirta

arkkitehti
m. 044 777 1062
meeri.rasivirta@linja-arkkitehdit.fi

Räisänen Ville

Ville Räisänen

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1101
ville.raisanen@linja-arkkitehdit.fi

Rönnberg Riina

Riina Rönnberg

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1100
riina.ronnberg@linja-arkkitehdit.fi

Savolainen Ville

Ville Savolainen

tietomallikoordinaattori
arkkitehti yo
m. 044 777 1045
ville.savolainen@linja-arkkitehdit.fi

Sipilä Markus

Markus Sipilä

arkkitehti yo
m. 044 777 1071
markus.sipila@linja-arkkitehdit.fi

Smedås Andreas

Andreas Smedås

arkkitehti
m. 044 777 1068
andreas.smedaas@linja-arkkitehdit.fi

Soramäki Heli

Heli Soramäki

arkkitehti SAFA
ARK 1435
FISE PV
m. 044 777 1043
heli.soramaki@linja-arkkitehdit.fi

Suitiala Silja

Silja Suitiala

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
silja.suitiala@linja-arkkitehdit.fi

Talvisara Essi

Essi Talvisara

sisustusarkkitehti
m. 044 777 1037
essi.talvisara@linja-arkkitehdit.fi

Telama Aino

Aino Telama

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
aino.telama@linja-arkkitehdit.fi

Tenhu Taavi

Taavi Tenhu

arkkitehti yo
m. 044 777 1105
taavi.tenhu@linja-arkkitehdit.fi

Tiltti Juho

Juho Tiltti

rakennusinsinööri
rakennusarkkitehti
m. 044 777 1077
juho.tiltti@linja-arkkitehdit.fi

Tommila Tapani

Tapani Tommila

osakas, yksikön johtaja Jyväskylä
arkkitehti SAFA
YKS 638
m. 044 777 1074
tapani.tommila@linja-arkkitehdit.fi

Uhari Susanna

Susanna Uhari

arkkitehti
ARK 792
FISE AA, V+
m. 044 777 1033
susanna.uhari@linja-arkkitehdit.fi

Vierimaa Marttiina

Marttiina Vierimaa

arkkitehti SAFA
ARK 1601
FISE PV
m. 044 777 1035
marttiina.vierimaa@linja-arkkitehdit.fi

Virta Katja

Katja Virta

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1103
katja.virta@linja-arkkitehdit.fi

Vuojala Lauri

Lauri Vuojala

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1031
lauri.vuojala@linja-arkkitehdit.fi

Anttila Marja

Marja Anttila

johdon assistentti
sihteeri
p. 08 311 3710
marja.anttila@linja-arkkitehdit.fi

Inkala Joni

Joni Inkala

arkkitehti yo
m. 044 777 1064
joni.inkala@linja-arkkitehdit.fi

Johansson Valtteri

Valtteri Johansson

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
valtteri.johansson@linja-arkkitehdit.fi

Juvonen Jutta

Jutta Juvonen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1044
jutta.juvonen@linja-arkkitehdit.fi

Jääskeläinen Maija

Maija Jääskeläinen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1026
maija.jaaskelainen@linja-arkkitehdit.fi

Kallio-Koski Jaakko

Jaakko Kallio-Koski

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1603, YKS 584
FISE V+
m. 044 777 1030
jaakko.kallio-koski@linja-arkkitehdit.fi

Kalliokoski Sanna

Sanna Kalliokoski

sisustusarkkitehti SIO
m. 044 777 1078
sanna.kalliokoski@linja-arkkitehdit.fi

Kariniemi Marjut

Marjut Kariniemi

rakennusarkkitehti
suunnitteluassistentti
m. 044 777 1104
marjut.kariniemi@linja-arkkitehdit.fi

Karppinen Millamari

Millamari Karppinen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
millamari.karppinen@linja-arkkitehdit.fi

Kivimäki Piritta

Piritta Kivimäki

ympäristösuunnittelija
hortonomi
m. 044 777 1038
piritta.kivimaki@linja-arkkitehdit.fi

Koponen Leena

Leena Koponen

sisustusarkkitehti SIO
m. 044 777 1036
leena.koponen@linja-arkkitehdit.fi

Kortet Anu

Anu Kortet

arkkitehti
m. 044 777 1063
anu.kortet@linja-arkkitehdit.fi

Kujala Panu-Petteri

Panu-Petteri Kujala

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
panu-petteri.kujala@linja-arkkitehdit.fi

Kujanpää Juha

Juha Kujanpää

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1591
FISE V+
m. 044 777 1028
juha.kujanpaa@linja-arkkitehdit.fi

Kuusiniva Anne-Marie

Anne-Marie Kuusiniva

ympäristösuunnittelija
hortonomi
m. 044 777 1070
anne-marie.kuusiniva@linja-arkkitehdit.fi

Kärkkäinen Jani

Jani Kärkkäinen

tietotekniikan opiskelija
p. 08 311 3710
jani.karkkainen@linja-arkkitehdit.fi

Leppänen Venla

Venla Leppänen

arkkitehti
m. 044 777 1072
venla.leppanen@linja-arkkitehdit.fi

Markkanen Aki

Aki Markkanen

arkkitehti SAFA
p. 08 311 3710
aki.markkanen@linja-arkkitehdit.fi

Mikkonen Anna

Anna Mikkonen

arkkitehti
p. 08 311 3710
anna.mikkonen@linja-arkkitehdit.fi

Niinimaa Juha-Pekka

Juha-Pekka Niinimaa

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 1587
FISE PV
m. 044 777 1029
juha-pekka.niinimaa@linja-arkkitehdit.fi

 

Oikarinen Tiina

Tiina Oikarinen

suunnitteluassistentti
p. 08 311 3710
tiina.oikarinen@linja-arkkitehdit.fi

Ojala Juho

Juho Ojala

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
juho.ojala@linja-arkkitehdit.fi

Paaso Joni

Joni Paaso

arkkitehti yo
m. 044 777 1065
joni.paaso@linja-arkkitehdit.fi

Pajukko Juuso

Juuso Pajukko

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
juuso.pajukko@linja-arkkitehdit.fi

Pallari Toni

Toni Pallari

arkkitehti
m. 044 777 1066
toni.pallari@linja-arkkitehdit.fi

Rankka Jenny

Jenny Rankka

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1034
jenny.rankka@linja-arkkitehdit.fi

Rasivirta Meeri

Meeri Rasivirta

arkkitehti
m. 044 777 1062
meeri.rasivirta@linja-arkkitehdit.fi

Räisänen Ville

Ville Räisänen

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1101
ville.raisanen@linja-arkkitehdit.fi

Sipilä Markus

Markus Sipilä

arkkitehti yo
m. 044 777 1071
markus.sipila@linja-arkkitehdit.fi

Suitiala Silja

Silja Suitiala

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
silja.suitiala@linja-arkkitehdit.fi

Talvisara Essi

Essi Talvisara

sisustusarkkitehti
m. 044 777 1037
essi.talvisara@linja-arkkitehdit.fi

Telama Aino

Aino Telama

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
aino.telama@linja-arkkitehdit.fi

Tiltti Juho

Juho Tiltti

rakennusinsinööri
rakennusarkkitehti
m. 044 777 1077
juho.tiltti@linja-arkkitehdit.fi

Uhari Susanna

Susanna Uhari

arkkitehti
ARK 792
FISE AA, V+
m. 044 777 1033
susanna.uhari@linja-arkkitehdit.fi

Vierimaa Marttiina

Marttiina Vierimaa

arkkitehti SAFA
ARK 1601
FISE PV
m. 044 777 1035
marttiina.vierimaa@linja-arkkitehdit.fi

Vuojala Lauri

Lauri Vuojala

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1031
lauri.vuojala@linja-arkkitehdit.fi

Anttila Marja

Marja Anttila

johdon assistentti
sihteeri
p. 08 311 3710
marja.anttila@linja-arkkitehdit.fi

Eteläniemi Evis

Evis Eteläniemi

arkkitehti
m. 044 777 1069
evis.etelaniemi@linja-arkkitehdit.fi

Hauska Netta

Netta Hauska

rakennusarkkitehtiopiskelija
p. 08 311 3710
netta.hauska@linja-arkkitehdit.fi

Järventausta Heini

Heini Järventausta

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
heini.jarventausta@linja-arkkitehdit.fi

Lindgren Taina

Taina Lindgren

arkkitehti
m. 044 777 1087
taina.lindgren@linja-arkkitehdit.fi

Makkonen Markus

Markus Makkonen

osakas, yksikön johtaja Helsinki
arkkitehti SAFA
m. 044 777 1032
markus.makkonen@linja-arkkitehdit.fi

Nakane Masahide

Masahide Nakane

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1079
masahide.nakane@linja-arkkitehdit.fi

Ollila Niko

Niko Ollila

osakas, suunnittelujohtaja
arkkitehti
ARK 1421
FISE PV
m. 044 777 1041
niko.ollila@linja-arkkitehdit.fi

Paasonen Tiina

Tiina Paasonen

rakennusarkkitehti
m. 044 777 1073
tiina.paasonen@linja-arkkitehdit.fi

Pelkonen Esko

Esko Pelkonen

rakennusarkkitehti
m. 044 777 1080
esko.pelkonen@linja-arkkitehdit.fi

Ranta Veli-Pekka

Veli-Pekka Ranta

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1039
veli-pekka.ranta@linja-arkkitehdit.fi

Rönnberg Riina

Riina Rönnberg

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1100
riina.ronnberg@linja-arkkitehdit.fi

Savolainen Ville

Ville Savolainen

tietomallikoordinaattori
arkkitehti yo
m. 044 777 1045
ville.savolainen@linja-arkkitehdit.fi

Smedås Andreas

Andreas Smedås

arkkitehti
m. 044 777 1068
andreas.smedaas@linja-arkkitehdit.fi

Soramäki Heli

Heli Soramäki

arkkitehti SAFA
ARK 1435
FISE PV
m. 044 777 1043
heli.soramaki@linja-arkkitehdit.fi

Virta Katja

Katja Virta

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1103
katja.virta@linja-arkkitehdit.fi

Anttila Marja

Marja Anttila

johdon assistentti
sihteeri
p. 08 311 3710
marja.anttila@linja-arkkitehdit.fi

Miettinen Marika

Marika Miettinen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1102
marika.miettinen@linja-arkkitehdit.fi

Murtonen Niina

Niina Murtonen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1076
niina.murtonen@linja-arkkitehdit.fi

Mäkitalo Karin

Karin Mäkitalo

sisustusarkkitehti
p. 08 311 3710
karin.makitalo@linja-arkkitehdit.fi

Nieminen Elina

Elina Nieminen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
elina.nieminen@linja-arkkitehdit.fi

Tenhu Taavi

Taavi Tenhu

arkkitehti yo
m. 044 777 1105
taavi.tenhu@linja-arkkitehdit.fi

Tommila Tapani

Tapani Tommila

osakas, yksikön johtaja Jyväskylä
arkkitehti SAFA
YKS 638
m. 044 777 1074
tapani.tommila@linja-arkkitehdit.fi