Johto

Koljonen Timo

Timo Koljonen

liiketoimintajohtaja
arkkitehti
ARK 1101, YKS 343
FISE AA, PV
m. 044 777 1022
timo.koljonen@sweco.fi

Niskasaari Ville

Ville Niskasaari

aluejohtaja, Keski- ja Pohjois-Suomi
arkkitehti SAFA
ARK 1111, YKS 627
FISE AA, PV
m. 044 777 1021
ville.niskasaari@sweco.fi

Paajanen Esa

Esa Paajanen

kehitysjohtaja
arkkitehti SAFA
ARK 940, YKS 418
FISE AA, PV
m. 044 777 1023
esa.paajanen@sweco.fi

Kallio-Koski Jaakko

Jaakko Kallio-Koski

suunnittelujohtaja, Oulu
arkkitehti SAFA
ARK 1603, YKS 584
FISE V+
m. 044 777 1030
jaakko.kallio-koski@sweco.fi

Kujanpää Juha

Juha Kujanpää

suunnittelujohtaja, Oulu
arkkitehti SAFA
ARK 1591
FISE PV
m. 044 777 1028
juha.kujanpaa@sweco.fi

Makkonen Markus

Markus Makkonen

aluejohtaja, Etelä-Suomi
arkkitehti SAFA
m. 044 777 1032
markus.makkonen@sweco.fi

Niinimaa Juha-Pekka

Juha-Pekka Niinimaa

suunnittelujohtaja, Oulu
arkkitehti SAFA
ARK 1587
FISE PV
m. 044 777 1029
juha-pekka.niinimaa@sweco.fi

Pelkonen Esko

Esko Pelkonen

studiopäällikkö, Helsinki
rakennusarkkitehti
ARK 566
FISE PV
m. 044 777 1080
esko.pelkonen@sweco.fi

Tommila Tapani

Tapani Tommila

studiopäällikkö, Jyväskylä
arkkitehti SAFA
YKS 638
m. 044 777 1074
tapani.tommila@sweco.fi

Henkilökunta

Anttila Marja

Marja Anttila

johdon assistentti
sihteeri
p. 08 311 3710
marja.anttila@sweco.fi

Bonetti Andrea

Andrea Bonetti

arkkitehti
p. 08 311 3710
andrea.bonetti@sweco.fi

Dobrzhanskiy Elina

Elina Dobrzhanskiy

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
elina.dobrzhanskiy@sweco.fi

Eteläniemi Evis

Evis Eteläniemi

arkkitehti
m. 044 777 1069
evis.etelaniemi@sweco.fi

Fyrstén Olga

Olga Fyrstén

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
olga.fyrsten@sweco.fi

Harju Toni

Toni Harju

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1108
toni.harju@sweco.fi

Hinttala Irene

Irene Hinttala

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1116
irene.hinttala@sweco.fi

Häll Marika

Marika Häll

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1102
marika.hall@sweco.fi

Inkala Joni

Joni Inkala

arkkitehti yo
m. 044 777 1064
joni.inkala@sweco.fi

Johansson Valtteri

Valtteri Johansson

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1112
valtteri.johansson@sweco.fi

Juvonen Jutta

Jutta Juvonen

arkkitehti SAFA
ARK 1744
FISE V+
m. 044 777 1044
jutta.juvonen@sweco.fi

Jääskeläinen Maija

Maija Jääskeläinen

arkkitehti SAFA
ARK 1759
FISE V+
m. 044 777 1026
maija.jaaskelainen@sweco.fi

Kalliokoski Sanna

Sanna Kalliokoski

sisustusarkkitehti SIO
m. 044 777 1078
sanna.kalliokoski@sweco.fi

Karjalainen Laura

Laura Karjalainen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1119
laura.karjalainen@sweco.fi

Karppinen Iina

Iina Karppinen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
iina.karppinen@sweco.fi

Karppinen Millamari

Millamari Karppinen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
millamari.karppinen@sweco.fi

Kivimäki Piritta

Piritta Kivimäki

ympäristösuunnittelija
hortonomi
m. 044 777 1038
piritta.kivimaki@sweco.fi

Kortet Anu

Anu Kortet

arkkitehti
m. 044 777 1063
anu.kortet@sweco.fi

Kustula Marjut

Marjut Kustula

arkkitehti yo
rakennusarkkitehti
suunnitteluassistentti
m. 044 777 1104
marjut.kustula@sweco.fi

Leppänen Venla

Venla Leppänen

arkkitehti
m. 044 777 1072
venla.leppanen@sweco.fi

Lindgren Taina

Taina Lindgren

arkkitehti
m. 044 777 1087
taina.lindgren@sweco.fi

Luukkonen Jere

Jere Luukkonen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
jere.luukkonen@sweco.fi

Malk Maiju

Maiju Malk

sisustusarkkitehti
m. 044 777 1111
maiju.malk@sweco.fi

Mikkonen Anna

Anna Mikkonen

arkkitehti
m. 044 777 1114
anna.mikkonen@sweco.fi

Mäkitalo Karin

Karin Mäkitalo

sisustusarkkitehti SIO
m. 044 777 1106
karin.makitalo@sweco.fi

Nakane Masahide

Masahide Nakane

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1079
masahide.nakane@sweco.fi

Nissinen Juha

Juha Nissinen

arkkitehti
m. 044 777 1107
juha.nissinen@sweco.fi

Oikarinen Tiina

Tiina Oikarinen

rakennusinsinööri
suunnitteluassistentti
m. 044 777 1113
tiina.oikarinen@sweco.fi

Ojala Juho

Juho Ojala

arkkitehti yo
m. 044 777 1115
juho.ojala@sweco.fi

Ollila Niko

Niko Ollila

arkkitehti
ARK 1421
FISE PV
m. 044 777 1041
niko.ollila@sweco.fi

Paaso Joni

Joni Paaso

arkkitehti yo
m. 044 777 1065
joni.paaso@sweco.fi

Paasonen Tiina

Tiina Paasonen

rakennusarkkitehti
m. 044 777 1073
tiina.paasonen@sweco.fi

Pallari Toni

Toni Pallari

arkkitehti
m. 044 777 1066
toni.pallari@sweco.fi

Rankka Jenny

Jenny Rankka

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1034
jenny.rankka@sweco.fi

Ranta Veli-Pekka

Veli-Pekka Ranta

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1039
veli-pekka.ranta@sweco.fi

Rasivirta Meeri

Meeri Rasivirta

arkkitehti
m. 044 777 1062
meeri.rasivirta@sweco.fi

Rojola Silja

Silja Rojola

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
silja.rojola@sweco.fi

Räisänen Ville

Ville Räisänen

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1101
ville.raisanen@sweco.fi

Rönnberg Riina

Riina Rönnberg

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1100
riina.ronnberg@sweco.fi

Savolainen Ville

Ville Savolainen

tietomallikoordinaattori
arkkitehti yo
m. 044 777 1045
ville.savolainen@sweco.fi

Sipilä Markus

Markus Sipilä

arkkitehti yo
m. 044 777 1071
markus.sipila@sweco.fi

Suitiala Silja

Silja Suitiala

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
silja.suitiala@sweco.fi

Talvisara Essi

Essi Talvisara

sisustusarkkitehti
m. 044 777 1037
essi.talvisara@sweco.fi

Telama Aino

Aino Telama

arkkitehti
p. 08 311 3710
aino.telama@sweco.fi

Tenhu Taavi

Taavi Tenhu

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1105
taavi.tenhu@sweco.fi

Tiltti Juho

Juho Tiltti

rakennusinsinööri
rakennusarkkitehti
m. 044 777 1077
juho.tiltti@sweco.fi

Tsukui Hiroyuki

Hiroyuki Tsukui

arkkitehti
p. 08 311 3710
hiroyuki.tsukui@sweco.fi

Uhari Susanna

Susanna Uhari

arkkitehti
ARK 792
FISE AA, V+
m. 044 777 1033
susanna.uhari@sweco.fi

Vierimaa Marttiina

Marttiina Vierimaa

arkkitehti SAFA
ARK 1601
FISE PV
m. 044 777 1035
marttiina.vierimaa@sweco.fi

Virta Katja

Katja Virta

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1103
katja.virta@sweco.fi

Vuojala Lauri

Lauri Vuojala

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1031
lauri.vuojala@sweco.fi

Anttila Marja

Marja Anttila

johdon assistentti
sihteeri
p. 08 311 3710
marja.anttila@sweco.fi

Fyrstén Olga

Olga Fyrstén

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
olga.fyrsten@sweco.fi

Häll Marika

Marika Häll

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1102
marika.hall@sweco.fi

Inkala Joni

Joni Inkala

arkkitehti yo
m. 044 777 1064
joni.inkala@sweco.fi

Johansson Valtteri

Valtteri Johansson

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1112
valtteri.johansson@sweco.fi

Juvonen Jutta

Jutta Juvonen

arkkitehti SAFA
ARK 1744
FISE V+
m. 044 777 1044
jutta.juvonen@sweco.fi

Jääskeläinen Maija

Maija Jääskeläinen

arkkitehti SAFA
ARK 1759
FISE V+
m. 044 777 1026
maija.jaaskelainen@sweco.fi

Karjalainen Laura

Laura Karjalainen

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1119
laura.karjalainen@sweco.fi

Karppinen Millamari

Millamari Karppinen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
millamari.karppinen@sweco.fi

Kivimäki Piritta

Piritta Kivimäki

ympäristösuunnittelija
hortonomi
m. 044 777 1038
piritta.kivimaki@sweco.fi

Kortet Anu

Anu Kortet

arkkitehti
m. 044 777 1063
anu.kortet@sweco.fi

Kustula Marjut

Marjut Kustula

arkkitehti yo
rakennusarkkitehti
suunnitteluassistentti
m. 044 777 1104
marjut.kustula@sweco.fi

Leppänen Venla

Venla Leppänen

arkkitehti
m. 044 777 1072
venla.leppanen@sweco.fi

Mikkonen Anna

Anna Mikkonen

arkkitehti
m. 044 777 1114
anna.mikkonen@sweco.fi

Nissinen Juha

Juha Nissinen

arkkitehti
m. 044 777 1107
juha.nissinen@sweco.fi

Oikarinen Tiina

Tiina Oikarinen

rakennusinsinööri
suunnitteluassistentti
m. 044 777 1113
tiina.oikarinen@sweco.fi

Ojala Juho

Juho Ojala

arkkitehti yo
m. 044 777 1115
juho.ojala@sweco.fi

Paaso Joni

Joni Paaso

arkkitehti yo
m. 044 777 1065
joni.paaso@sweco.fi

Pallari Toni

Toni Pallari

arkkitehti
m. 044 777 1066
toni.pallari@sweco.fi

Rankka Jenny

Jenny Rankka

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1034
jenny.rankka@sweco.fi

Rasivirta Meeri

Meeri Rasivirta

arkkitehti
m. 044 777 1062
meeri.rasivirta@sweco.fi

Rojola Silja

Silja Rojola

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
silja.rojola@sweco.fi

Räisänen Ville

Ville Räisänen

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1101
ville.raisanen@sweco.fi

Sipilä Markus

Markus Sipilä

arkkitehti yo
m. 044 777 1071
markus.sipila@sweco.fi

Suitiala Silja

Silja Suitiala

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
silja.suitiala@sweco.fi

Talvisara Essi

Essi Talvisara

sisustusarkkitehti
m. 044 777 1037
essi.talvisara@sweco.fi

Telama Aino

Aino Telama

arkkitehti
p. 08 311 3710
aino.telama@sweco.fi

Tiltti Juho

Juho Tiltti

rakennusinsinööri
rakennusarkkitehti
m. 044 777 1077
juho.tiltti@sweco.fi

Uhari Susanna

Susanna Uhari

arkkitehti
ARK 792
FISE AA, V+
m. 044 777 1033
susanna.uhari@sweco.fi

Vierimaa Marttiina

Marttiina Vierimaa

arkkitehti SAFA
ARK 1601
FISE PV
m. 044 777 1035
marttiina.vierimaa@sweco.fi

Vuojala Lauri

Lauri Vuojala

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1031
lauri.vuojala@sweco.fi

Anttila Marja

Marja Anttila

johdon assistentti
sihteeri
p. 08 311 3710
marja.anttila@sweco.fi

Bonetti Andrea

Andrea Bonetti

arkkitehti
p. 08 311 3710
andrea.bonetti@sweco.fi

Dobrzhanskiy Elina

Elina Dobrzhanskiy

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
elina.dobrzhanskiy@sweco.fi

Eteläniemi Evis

Evis Eteläniemi

arkkitehti
m. 044 777 1069
evis.etelaniemi@sweco.fi

Harju Toni

Toni Harju

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1108
toni.harju@sweco.fi

Kalliokoski Sanna

Sanna Kalliokoski

sisustusarkkitehti SIO
m. 044 777 1078
sanna.kalliokoski@sweco.fi

Karppinen Iina

Iina Karppinen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
iina.karppinen@sweco.fi

Lindgren Taina

Taina Lindgren

arkkitehti
m. 044 777 1087
taina.lindgren@sweco.fi

Malk Maiju

Maiju Malk

sisustusarkkitehti
m. 044 777 1111
maiju.malk@sweco.fi

Nakane Masahide

Masahide Nakane

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1079
masahide.nakane@sweco.fi

Ollila Niko

Niko Ollila

arkkitehti
ARK 1421
FISE PV
m. 044 777 1041
niko.ollila@sweco.fi

Paasonen Tiina

Tiina Paasonen

rakennusarkkitehti
m. 044 777 1073
tiina.paasonen@sweco.fi

Ranta Veli-Pekka

Veli-Pekka Ranta

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1039
veli-pekka.ranta@sweco.fi

Rönnberg Riina

Riina Rönnberg

suunnitteluassistentti
m. 044 777 1100
riina.ronnberg@sweco.fi

Savolainen Ville

Ville Savolainen

tietomallikoordinaattori
arkkitehti yo
m. 044 777 1045
ville.savolainen@sweco.fi

Tsukui Hiroyuki

Hiroyuki Tsukui

arkkitehti
p. 08 311 3710
hiroyuki.tsukui@sweco.fi

Virta Katja

Katja Virta

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1103
katja.virta@sweco.fi

Anttila Marja

Marja Anttila

johdon assistentti
sihteeri
p. 08 311 3710
marja.anttila@sweco.fi

Hinttala Irene

Irene Hinttala

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1116
irene.hinttala@sweco.fi

Luukkonen Jere

Jere Luukkonen

arkkitehti yo
p. 08 311 3710
jere.luukkonen@sweco.fi

Mäkitalo Karin

Karin Mäkitalo

sisustusarkkitehti SIO
m. 044 777 1106
karin.makitalo@sweco.fi

Tenhu Taavi

Taavi Tenhu

arkkitehti SAFA
m. 044 777 1105
taavi.tenhu@sweco.fi